Champion logo PNG

W Klubie Sportowym CHAMPION pracujemy wg własnego systemu szkolenia opartego na bazie wiedzy i doświadczenia klubów z Holandii, Hiszpanii oraz Portugalii, zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami gry.

Prowadzimy zajęcia dla chłopców i dziewczynek już od 4 roku życia.

Stawiamy na naukę ofensywnego  stylu gry, nie zapominając o podstawowych  zasadach zachowania się zawodnika w obronie.

Metody szkoleniowe uwzględniają treści Narodowego Modelu Gry, utworzonego w ostatnich latach przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Podczas treningów zwracamy szczególną uwagę na dynamikę gry, szybkość reakcji zawodnika zarówno po stracie jak i po odbiorze piłki co jest jednym z najważniejszych aspektów w dzisiejszej piłce nożnej.

Nasze treningi polegają nie tylko na kształtowaniu umiejętności piłkarskich, ale również na rozwijaniu kreatywności. Koncentrujemy się na edukacji poprzez sport, który buduje charakter, uczy zapału do pracy i chęci samodoskonalenia.

Naszych podopiecznych nauczymy zdolności szybkiego myślenia, podejmowania odpowiednich decyzji, szukania optymalnych rozwiązań, a także przewidywania sytuacji na boisku, czyli tak naprawdę angażowania wszystkich zmysłów. Oprócz nauki gry w piłkę nożną, zapewniamy także ogólny rozwój psychofizyczny dziecka.

Nasze główne założenia i cele:

  indywidualizacja rozwoju zdolności i umiejętności młodych graczy,

  wypracowanie pozytywnego nastawienia do gry w piłkę nożną,

  wychowanie poprzez sport zgodnie z zasadami dydaktyki i etyki,

  kształtowanie motywacji wewnętrznej u dzieci,

  nauka najważniejszych umiejętności technicznych: dryblingu, uderzenia piłki, gry 1x1

  kształtowanie nawyku umiejętności taktycznych: gry do przodu, asekuracji zawodnika z piłką, mobilności oraz skuteczności pod bramką przeciwnika